סיפורים מהשטח

מדריכים וחניכים מספרים על "תראו אותי!":

איילת פישביין מנהלת מע"ש שקל ירושלים "התוכנית כל כך מוצלחת, יש פה עולם רגשי שלם שצף דרך הנושא, ואנחנו ממשיכים למנף אותו ולקדם באמצעותו את המועסקים. המדריכים מדברים את השפה, המועסקים מדברים את השפה, זה מאד חשוב שנעשתה הנגשה של השפה לכולם וארגז ההדרכה בשימוש. היתה לנו קבוצת מועסקים מגוונת כמו התמהיל של המע"ש – מישהי עיוורת, מישהו על כסא גלגלים, יהודים וערבים – וזה חצה את המסננות של כולם"

רותם ספטל, מנהלת מרכז רש"ת אשדוד "ממש רואים את ההשפעה על ההרגשה הפנימית, איך החניכים מרגישים כלפי עצמם. שפת הגוף השתנתה, החניכים הזדקפו. הפתיעה אותי עוצמת התגובה של ההורים במפגש המשותף של ההורים ומסגרות הדיור. העובדה שהם התנפלו ככה על הדיור גרמה לי להבין שזה ממש חשוב להם".

מור טוגנדרייך, מנהלת מע"ש אור יהודה "לא הייתה אף סדנה לאורך כל שנותיי, גם עוד כשעבדתי ב"עלה", שגררה כזה שינוי ותגובות. רותי עשתה את ההבדל; היא הערך המוסף של התוכנית. הגישה, החיבור, הדיבור בגובה העיניים, היצירתיות והכלים שקיבלנו והושארו במסגרת – כל אלה הם רותי. ניכר מהפך אצלנו, הן בתגובת ההוסטלים והן בקרב ההורים"

לינוי לוי, עו"ס מע"ש רחובות "היום בעזרתה של רותי, אנחנו יודעים באיזו שפה להשתמש, איך לגשת בצורה מכובדת ואיך להעצים את החניכים דרך הנושא ולהגביר באמצעותו את תחושת המסוגלות שלהם"

נעמי מדריכה מע"ש שקל ירושלים "עשינו את הפעילות של 'תראו אותי!' בשבועות האחרונים. זה מאד מאד נחוץ, החניכים למדו מזה המון המון המון, וגם מפעם לפעם הם השתפרו בהבנה שלהם. אני חושבת שזה חשוב שכל מקום טיפולי, מרכז טיפולי, יעשה את הפעילות הזאת, בשבילם. יש לנו כמה חבר'ה שממש שיתפו את הקשיים שלהם, למשל היה אחד ששיתף שקשה לו להתקלח ונוצר שיח בקבוצה איך הוא יכול להתמודד, למה זה קשה, איך אפשר להתקלח ומה קורה לגוף כשלא מתקלחים. יש דוגמאות למקבלי שירות ששינו את האופן בו הם מתלבשים לעבודה. כאלה שבדרך כלל באים עם טרנינג. הם ממש למדו איזה לבוש מכבד אותם".

סאלי ל. מע"ש קרית גת "החיים שלי השתנו מקצה לקצה. מאז הסדנה שעברתי יש לי בת זוג, והשבוע עברתי את הראיונות ואני מתחיל לעבוד באינטל בלוגיסטיקה ותחזוקה"

ריטה מ. מקבלת שירות רש"ת צמיחה אשדוד"עשינו שינויים, איך להתלבש, איך להתקלח, איך להחליף בגדים, לבוא לעבודה ולא ארוך מידי ולא קצר מידי, זה בשבילי עכשיו מה זה חשוב לצורך הרגעה ונעים בגוף, ואני שמה דיאודורנט והכל, ועכשיו חברים לא מתרחקים ממני. יש לי חבר וכיף לי במע"ש"

עודד ר. מקבל שירות מע"ש רחובות "היה מעניין, היה כיף. למדתי להשתמש בדיאודורנט, לצחצח שיניים, הסתכלתי במראה איך אני מתלבש יפה"